Родинна пам’ять

      В рамках німецько-українського проекту «Забуті жертви» в нашому місті 15 жовтня відкрився меморіально-освітній комплекс «Родинна пам’ять». Експозиція музею розповідає про життя молодих хлопців та дівчат в роки війни, мрії яких були зруйновані, про жертви політичних репресій 1930-40 років та про шосткинців – військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції.

      Молодіжна дорадча рада при міському голові завітала на урочисте відкриття цього комплексу. На мітингу були присутні почесні гості, колишні в’язні концтаборів, родичі в’язнів та остарбайтери.

      Це – єдиний меморіально-освітній комплекс в Україні, який створено як базу для вивчення історії Європи на прикладі конкретних правдивих історій мешканців Шостки та району - жертв часів Другої світової війни.

      На урочистому відкритті був присутній представник німецького посольства в України, заступник аташе по культурі Даніель Веслер. Він наголосив на важливості збереження історичної пам’яті, осмислення історії та вшанування усіх загиблих під час війни та насилля. Слова вдячності за підтримку у відкритті музею та надання історичних матеріалів лунали від Ігоря Лушнікова, директора міжнародного фонду «Взаєморозуміння та толерантність», народного художника України Анатолія Гайдамаки, руками якого була створена ця експозиція.

      Міський голова, Микола Петрович Нога, подякував від всієї громади всім за проведену велику роботу по організації та відкриття музею. Він сказав: «Ми повинні жити в мирі і цей комплекс буде сприяти розумінню цього».

      На мітингу були вручені Почесні грамоти та Почесні відзнаки за вагомий внесок у справу відродження історичної пам’яті та з нагоди відкриття меморіально-освітнього комплексу «Родинна пам'ять», прозвучали слова подяки за сприяння в організації музею та надання матеріалів.

      Нехай ніколи в світі не гинуть люди від вибухів. Нехай ніколи не буде небо чорним. Хай сяє сонце, хай буде мир!