Школа МИРотворчості закінчила другий етап навчання

     З 2 по 4 квітня Печко Дарія, учениця 8-го класу гімназії, вихованка Молодіжної дорадчої ради при міському голові, яка ще у лютому пройшли перший навчальний етап, знову відвідала Міжнародний центр дитячої творчості MANLAB.CAMP, щоб опанувати нові знання, які допоможуть їй стати справжнім миротворцем.

    Головним завданням другого етапу було освоїти метод прийняття рішень – демократичний, авторитарний і консенсусний та був присвячений роботі у групах. У школі учні могли на практиці зрозуміти особливості кожного з варіантів, пропонувати свої ідеї, вчилися відстоювати їх, приймаючи до уваги протилежні думки. Наприклад, демократичний спосіб відрізняється від консенсусного тим, що рішення приймається більшістю голосів, але воно може задовольняти не кожного. А консенсусний передбачає задоволення всіх сторін, приймання всіх поглядів. При прийнятті такого рішення підліткам довелося вступати у довгі обговорення, уважно слухати іншого, виробляти емпатію в бесіді і водночас відстоювати своє бачення, виражаючи взаємоповагу. Так, на другий день навчання учасники школи МИРотворчості спільно приймали рішення щодо тем, які їх цікавлять найбільше.

    Міжнародна програма «Альтернативи насильству», за якою працює школа МИРотворців, ґрунтується на тому, що підлітки значну кількість часу практикують, а не теоретизують. Усі теми, які вони вивчають, потрібно пропустити через серце, усвідомлення, розуміння і рефлексію.

       На третьому етапі планується спрямовувати навчання на тих школярів, які за два етапи зрозуміли: ця методика для них є близькою і вони можуть, а основне, – хочуть бути тренерами. За словами куратора школи, через проходження всіх етапів навчання настає усвідомлення себе, бо складно творити мир, не знаючи, хто ти є.

       Покинувши школу, підлітки роз’їхалися не з певним завданням чи проектом, над яким необхідно працювати, а з наміром усвідомити й обдумати, чи готові вони до останнього відповідального етапу. Закінчивши його, вони ставатимуть тренерами, щоб передати набуті знання одноліткам уже у своїх містах з метою поширення миру. Організатори школи готові до того, що на останній етап, який відбудеться з 27 по 29 квітня, приїде менше дітей, аніж на перші два. Вони закликають до свідомого вибору учнів: хай це буде менша кількість, зате якісна і та, яка готова працювати.

       Нагадаємо, що проект реалізовується НЦ «Мала академія наук України», Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках» і БФ «Діти надії та любові».