Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДУ: боротьба за життя

  За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Головним покликанням пам’ятної дати є – вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через СНІД, привернення уваги населення до проблеми ВІЛ/СНІДу, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих осіб.

      15 травня вихованці Молодіжної дорадчої ради при міському голові разом із спеціалістами «Клініки, дружньої до молоді» провели акцію до Дня пам’яті померлих від СНІДу серед молоді міста. Кожен учасник отримав інформацію про ВІЛ-інфекцію, зміг з'ясувати для себе рівень ризику інфікування, отримати інформаційні матеріали. Напередодні старшокласники безкоштовно та анонімно пройшли експрес-тестування на ВІЛ в Центрі медико-соціальної допомоги дітям і молоді «Клініка, дружня до молоді».

         В Україні на початок року кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції сягнула більше 264 тисяч осіб, захворіло на СНІД 75,5 тисяч осіб. Під меднаглядом перебувають майже 138 тисяч ВІЛ-інфікованих та більше 33 тисяч хворих на СНІД.

    Епідемічний процес ВІЛ-інфекції в Україні продовжує характеризуватися високою інтенсивністю. Основна причина смертності від СНІДу - пізнє звернення людей до лікаря, і як наслідок - несвоєчасно призначене лікування.

      «Рушійною силою» епідемії цього захворювання залишається наркоманія. У 90-х роках із середовища наркозалежних ВІЛ поширився на їхніх статевих партнерів. Це призвело до зростання кількості інфікованих вагітних і народжених ними дітей. Особливістю епідемічного процесу в області є збільшення випадків передачі ВІЛ саме таким шляхом.

     Донині єдиним реальним заходом, за допомогою якого людство має можливість боротися зі СНІДом, є зміна поведінки людини на більш обережну щодо можливості інфікування ВІЛ. Є потреба перетворити знання про інфікування ВІЛ на усвідомлені та впевнені дії щодо недопущення інфікування.