З 28 березня по 29 квітня 2014 року в Києві проходитиме фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Урочисте відкриття перших трьох відділень конкурсу – математики, економіки, фізики та астрономії – відбудеться 28 березня.

 

 

Конкурс-захист є щорічним заходом, який відбувається у три етапи: на районному (міському), обласному та всеукраїнському рівнях. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, формування майбутньої наукової еліти України. Основними його завданнями є виявлення та підтримка обдарованих дітей, залучення здібної учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції школярів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку.

 

Загальне керівництво проведенням конкурсу-захисту здійснює Міністерство освіти і науки України, загальну координацію – Національний центр «Мала академія наук України». Організаторами конкурсу-захисту і відповідальними за роботу відповідних наукових відділень також є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України в 2014 році відбувається у 64 секціях дванадцяти наукових відділень майже за всіма напрямами природничих, гуманітарних і суспільних наук.

Участь у фіналі беруть 1355 найкращих представників територіальних відділень МАН, що стали переможцями регіональних етапів конкурсу-захисту. Зокрема, у відділенні математики роботи подали 72 учасники, фізики і астрономії – 78, економіки – 64, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 132, мовознавства – 123, комп’ютерних наук – 124, технічних наук – 128, філософії та суспільствознавства – 134, наук про Землю – 75, екології та аграрних наук – 128, хімії та біології – 178, історії – 119.

Слід відзначити високий рівень професійної компетенції членів журі, більшість із яких має багаторічний досвід роботи з учнівськими науково-дослідницькими роботами і в предметних комісіях конкурсу-захисту. У роботі секцій наукових відділень беруть участь академіки Національної академії наук України, доктори і кандидати наук провідних вищих навчальних закладів країни.

Заплановані зустрічі відомих академіків НАНУ, членів президії МАН з юними дослідниками. Гостями конкурсу-захисту стануть також представники влади і бізнесу, фахівці провідних підприємств, відомі громадські діячі, науковці, журналісти, представники культури і мистецтва.

 На юних дослідників чекає напружена робота, цікаве спілкування з однолітками й досвідченими вченими і, звичайно, дипломи, медалі, призи та перспектива навчання в провідних вищих навчальних закладах України.

 

Посилання