Відверто про таємне

     Більшість підлітків в Україні не мають сексуальної освіти. Часто причиною цього є відсутність спілкування з батьками на «незручні» теми. Підлітковий вік лякає батьків: перші симпатії, побачення, кохання, думки про секс. Завжди якось незручно говорити інтимні теми. Та й лекції про те, що себе потрібно берегти, не дадуть потрібного ефекту.

   Щоб розібратися у питанні ранніх інтимних стосунків та їх наслідках вихованці Молодіжної дорадчої ради при міському голові звернулися до спеціалістів Клініки, дружньої до молоді: психолога Рудової Олени Миколаївни та лікаря-дерматовенеролога Титаренко Олени Олексіївни.

   Розмова виявилася жвавою. На жаль, сексуальна культура і статеве виховання молоді перебувають на низькому рівні. Статевий потяг – це інстинктивне почуття, що відповідає за продовження роду. Підліток переживає його вперше, і тим воно привабливіше та зворушливіше. Іноді він сам не розуміє, що саме відбувається з його відчуттями, а тому прагне спробувати того незвіданого та жаданого. Усе б добре, якби не багато “але”. Забороняти безглуздо, це визнаний факт, а от інформувати про можливі наслідки – необхідно.

      Серед підлітків існує проблема дефіциту інформації про засоби, які можуть уберегти їх від хвороб або небажаної вагітності. Як наслідок – венеричні захворювання, ранні аборти, поширення СНІДу. Це зумовлено великою кількістю "небезпечних" сексуальних контактів між здоровими та інфікованими людьми.

      Крім того відомо, що ранній сексуальний досвід стає причиною частих депресивних розладів. Причина може критися у тому, що у віці від 12 до 18 років закладається поняття вірності. Далі воно усвідомлюється і формується як почуття любові. Підлітки, які рано розпочинають активне статеве життя, деформують початкове становлення таких понять й отримують натомість розчарування, які потім важко піддаються корекції.

       Помилковою можна вважати думку дівчат–підлітків про те, що сексом вони прив‘язують до себе хлопця. Навпаки, чим раніше відбувається статевий контакт, тим швидше вони можуть втратити свого партнера. Але не завжди все відбувається так драматично. Іноді, дійсно, перші почуття переростають у справжні, “на все життя”. Та швидше це виняток з правил.

       Найважливіше довіряти дитині, вільно спілкуватися, обговорювати стосунки з протилежною статтю, ділитися власними переживаннями. Окремою складовою має бути моральна сторона. Хлопці повинні відчувати свою відповідальність, а дівчата - розуміти, що розумний хлопець завжди має зачекати, поки ви не будете готові.

      Коли розпочинати інтимне життя — рішення суто індивідуальне. Але не варто забувати й про те, що існують різні способи, які здатні дарувати не меншу насолоду за інтимну близькість, тим більше у молодому віці. А це — поцілунки, обійми, прогулянки вдвох, перегляди фільмів чи навіть просто розмови на спільні теми. Рішуче “ні”, сказане сьогодні, не означає відмову від статевого життя назавжди, проте дає можливість розпочати його гідно, вчасно та безпечно.