Обласний соціально-освітній проект «Кожна дитина має право»


Stop bulling!

    Булінг – здійснення тривалого фізичного або психологічного насилля, яке не має характеру самозахисту, з боку одного індивіда або цілої групи щодо іншого індивіда. 8 із 10 українських дітей стикаються із булінгом у школі. 48% із тих, кого цькують – мовчать про це. 22% – вважають це нормою. Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», завдяки якому запобігання цькуванню в Україні вийшло на новий рівень. 

     Як захиститись та де отримати допомогу ви можете знайти на платформі «Я МАЮ ПРАВО!».

     Телефони Національної гарячої лінії з протидії домашньому насильству, булінгу:

1. Національна дитяча гаряча лінія працює за безкоштовним номером 0800500225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним номером 116111 (з мобільного телефону)Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу з 12.00 до 16.00.

2. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, булінгу, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації працює за безкоштовним цілодобовим номером 0800500335 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним цілодобовим номером 116123 (з мобільного телефону). 

     Законодавча база:

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами»;

Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

30 січня 2019Права дитини

     З метою створення умов для рівного доступу дітей до якісної позашкільної освіти, популяризації сучасних форм роботи з дітьми, напрямів позашкільної освіти засобами просвітницької та соціально-педагогічної діяльності з 01.01.2018 року в області реалізовується соціально-освітній проект «Кожна дитина має право».

   З умовами участі в заходах проекту можна ознайомитися у рубриці: організаційно-координаційна робота (проектна діяльність).

    Лист ОЦПО та РТМ від 24.01.18 № 42 Про організацію роботи за завданнями обласного соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право».

01 лютого 2018УВАГА! З 25 листопада 2017 року Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації переходить на новий загальноєвропейський номер 116 123

         Громадська організація «Ла Страда-Україна»  – одна з провідних неурядових організацій України у сфері захисту прав жінок та дітей. Діяльність організації направлена на запобігання торгівлі людьми, попередження домашнього насильства, впровадження ґендерної рівності та вдосконалення системи захисту прав та інтересів дитини.     

10 листопада 2017Правова освіта

    В рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» вихованці Молодіжної дорадчої ради при міському голові зустрілися з представниками Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

  Під час проведення зустрічі старшокласники отримали пізнавальну інформацією щодо нормативно-правової бази захисту дітей від насильства, профілактики жорстокого поводження з дітьми, попередження насильства в освітніх закладах та родині. Юні лідери підвищили свою правову обізнаність й отримали рекомендації та пам’ятки щодо випадків порушуються права дітей.

04 грудня 2015